Vezetett 1 napos horgász túrák, kuttyogatás, harcsapergetés, vertikáliss harcsahorgászat, süllő pergetés a Nagy Dunán és a Ráckevei -Duna ágon oktatással, horgász túra programok, Magyarországon. Horgász túra programok akár ajándékba is! Aminek minden horgász örülne, karácsonyra, születésnapra ajándékba, horgász ajándék utalvány kártya, horgászat ajándékba is.
HARCSÁS CIKKEK
Hazánkban is terjed egyre jobban a harcsázás nem megszokott formája a bojlis-pelletes harcsázás. Spanyol vizeken ( pl: Ebro ) már régóta sikeresen alkalmazzák, az utóbbi években pedig már nálunk is terjedőben van. Több külföldi videót, fotót láthattunk már, hogy mázsa számra fogják a hatalmas harcsákat pellettel, bojlival. Én kizárólag Magyarországon horgászom, de utóbbi pár évben többször előfordult velem is, hogy több botos horgászatnál nem az élőhallal, hanem a bojlissal sikerült megfogni a harcsákat.
Gyakran merül fel kérdésként, hogy én hogyan fogok hozzá a horgászathoz egy számomra új, ismeretlen vízen. A kérdés időszerű, mert általában a vizek felderítésére az év második felét szánom. Erre az időszakra minden harcsás szempontból fontos esemény lezajlott a vizeken és a horgászatuk is kicsit monotonná, rutinszerűvé válik. Az év második felében sokkal nehezebb becsapni, horogra csalni a harcsákat, ám egy új vizet felfedezni, megismerni kiváló ez az időszak.
A horgászaton belül a harcsahorgászat is rohamosan fejlődik, megújul. A modern harcsahorgászat teljesen új követelményeket kíván, manapság, már nem csak testközelből próbálják megfogni hazánk legnagyobbra növő ragadozóját a harcsát, hanem a meghorgászandó helyet nem zavarva távolról, ez a távolság pedig lehet akár 200 méter is.
Harcsázáshoz úszót három esetben használunk. Normál helyzetben, mikor ugyanúgy, mint a csukázásnál is, a harcsa rejtőzködési vagy táplálkozási helye körül kívánjuk vízközt lebegtetni csalinkat. A másik, a nemrégiben elterjedt feszíni úsztatós /stupekos/ módszer, amit a halászok csapóhorgos készségéhez hasonlóan, a csali víztetőn csobogtatásával működtetünk. A harmadik változat, ha a kuttyogatásnál nem spiccről horgászunk, hanem a csali lebegtetésére úszót használunk, miközben csurgunk a vízen és szól kezünkben az ősi fa. Ez utóbbiról majd a kuttyogatásnál lesz szó.
Időnként visszahűlnek még a vizek és vissza-visszatérnek a vermelőkbe és környékükre, de amikor eljön az intenzívebb felmelegedés már csak néhány egyed marad ezek környékén. Idén már március közepén lehetett hallani szép fogásokról, mert adott területeken a víz hőmérséklete elérte a 8-9 Celsius fokot is. Az a harcsahorgász, aki veszi a fáradtságot és a fagyok beállta előtt megkeresi és feltérképezi ezeket a helyeket, kiváló fogási eredményeket érhet el a tavaszi hónapokban. Az adott területeket érdemes mindig szemmel tartani ebben az időszakban, mert a vermelés elhagyása akár egy- két nap alatt is lezajlódhat. A vermelő helyek meghorgászásának egyik fontos eszköze a csúszó úszós szerelék.